• 0533 091 65 40
  • mkuryeci@gmail.com

ANADOLU HİSARI VE ÇEVRESİNDE NEDEN TRAFİK OLUYOR

ANADOLU HİSARI MOTO KURYE

ANADOLU HİSARI VE ÇEVRESİNDE NEDEN TRAFİK OLUYOR

ANADOLU HİSARI SEMTİNDE GİRİŞ VE ÇIKIŞLARDA OLUŞAN TRAFİK NEDENLERİ

Bu semte indiğimiz zaman gerçekten de sinir olmuyor değiliz. Özellikle Beylerbeyi, Çengelköy sahil yolundan bu tarafa doğru geldiğimizde tam üniversiteye gelmeden o ışıklarda trafik başlıyor. Birde yolu ana caddeden vermek yerine bir önce den sağa içeri verdiler ve tekrar ana sahil caddesine çıkardılar. Daha sonra tekrar benzincinin oradan Kavacık istikametine doğru yolu gene içeri verdiler. Tam üniversitenin önünde trafik oluşuyor. Fakat biraz daha ileri Kanlıca tarafına doğru trafik kesiliyor.

Çünkü birde Otağ tepe’den gelen ve Kavacık’tan gelen araçlar buradan Kandilli tarafına dönmek için ışıklarda bekliyor ve trafik oluyor. Aynı zamanda biraz daha hisar tarafına gelince gene trafik oluyor. Çünkü bu yol çok dar yapmışlar. Cadde olmasına rağmen sanki sokak genişliğinde olan bu ana sahil yolu hemen sol tarafta hisar bulunuyor. İki otobüs karşılıklı yan yana gelince yola sığmıyorlar. Hatta az ilerde biraz viraj var, otobüs viraja bükülerek girdiği için o anda araçlar bile yolsa sığmıyor ve trafik oluyor.

ANADOLUHİSARI ŞUANDA BAKIMSIZ VE KÖTÜ HALDE YIKIK VİRANE BEKLİYOR NE YAZIK Kİ

Yıl 2018 Ekim ayında olmamıza rağmen bu hisar şu anda içler acısı ve viran halde bulunuyor. Yer yer yıkılmış surları ve içinde yabani otların bittiği bir yer. Gece ve gündüzleri içenlerin, tinercilerin sokakta kalanların mekanı olmuş. Bira şişeleri ve bir sürü saçma sapan çer çöp her tarafta bulunuyor. Buranın altında yatan tarih ve şehit olmuş insanların çokluğunu bilsek ve burayı bu halde görseler kemikleri sızlar diyorum. Yani tabi ki yazık bir durumda bulunuyor burası.

Semtimiz Anadolu hisarı ise tam ikinci köprünün Anadolu tarafında bulunan tarafının altında bulunur. Fakat Avrupa’dan Anadolu’ya geçişte hemen biraz sağ tarafta kalır. Yani köprü altı tam Kanlıca ile Hisar arasında bir yerlere denk gelmektedir. Devamında Kanlıca, geri tarafında ise Küçük su ve Kandilli bulunmaktadır. Üst tarafı Otağ tepe bölgesine doğru çıkmaktadır. Beykoz ilçesi sınırlarına dahildir. Sahil kısmında kalan semtimiz küçük bir merkezi vardır. Birde bu mekanlarda sağa sola gelişi güzel araç park edenler olduğu için gene trafik sorunu olmaktadır. 

Moto Kurye

moto kurye, motorlu kurye, motor kurye, kurye, acil kurye, hızlı kurye, istanbul moto kurye, https://www.motokuryeci.com

You must be logged in to post a comment.

ŞİMDİ ARAYIN
× CANLI DESTEK YAZIN