AYAZAĞA MOTORLU KURYE

Ayazağa Mahallesinde Bulunan Tek Firmayız

Ayazağa mahallesi mi diyelim Köyü mü? diyelim ne dersek diyelim burası artık ne mahallede nede köy hepsini aşmış ve ilçe olarak resmen önümüze gelmiştir. Hızlı ve çok özel çalışıyor. Bu bölge ilerde burasını ilçe olarak görürsek artık hiç şaşmayın. Çünkü buranın nüfusu her ne kadar resmi kayıtlarda az gözükse de gerçekte 100 bini aşmış durumdadır. Bu yüzden büyük inşaat firmaları buralara gözlerini dikmiş bulunmaktadır. Hatta merkez olarak bilinen bölgede buraya gelip büyük konutlar yapılmıştır. İşte ilerleyen zamanlarda ne olacak göreceğiz.

Bu bölgede yoğun konutlar ve evler olduğundan fazla iş potansiyeline sahip ve gerekli olmasa da bölge girişindeki yeni yapılan binalarda kurye işi veren firmalar gelmiştir. Ayrıca Buraya inen yol üzerinde yani Maslak bölgesine çıkarken hemen sağda orman kesilerek, binalar ve statlar yapılmıştır. Hayırlısı olsun diyoruz. Ama yol hala aynı yol nedense. En son olarak Maslak tarafından aşağıya doğru inerken Çelik iş merkezi yapılmış ve buraya sağlam firmalar taşınmıştır. Burada büyük bir tekstil firması ve birde Biletix firması vardır.

Bundan Böyle Hizmetlerimiz İle İşleriniz Yarım Kalmayacak

Maslak, Seyrantepe, Kemer bölgesinde çalışmakta olan bu hizmetimiz başladı. Bölge İstanbul Avrupa yakasındadır. Burası gerçekten de çok büyük bir bölgedir. Fakat siyasi yapı olarak çok karmaşıktır. Köy olarak ta bilinen bu bölge halen tek mahalle olarak sayılır. Gerçek nüfusu yüz bin civarındadır. Fakat hala burası çok büyük olmasına rağmen yinede belediye olamamıştır. Mahallesi bölgesi tam Fatih Ormanlarının kenarındadır. Buradan aşağıya kadar Cendere ve Kağıthane’ye kadar gider. Daha ilerisi zaten toprak hava alanı bulunuyor.

Birazı Kağıthane, yarısı bu bölgesi ile Eyüp tarafına yarısı Seyrantepe, 4levent ile Beşiktaş bölgesi tarafına ve Maslak, Huzur Mahalleleri ile Sarıyer tarafına sınırı vardır. Maalesef hiç sınır yokken Şişli ilçesine bağlıydı. 2013 veya 2014 de siyasi oyunlar olması nedeniyle Sarıyer İlçesine bağlandı. Maksat sırf oy meselesidir. Bizce Kağıthaneye daha yakındır. Tam merkezde tam içinde Ayazağa Spor klübü futbol sahası vardır. Bizde gençliğimizde bu bu spor kulübünde top bile oynamıştık. O zamanlar saha toprak ve çamur içindeydi. Fakat şimdilerde yapay çimdir.

ŞİMDİ ARAYIN
× CANLI DESTEK YAZIN