ÇEKMEKÖY İLÇESİNDE KURYELER NEDEN ZORLANIYOR

COĞRAFİ YAPI OLARAK BÖLGENİN YAPISI NEDENİ İLE FARKLILIK GÖSTERİYOR

Çekmeköy bölge olarak biraz karışık bir yapıya sahiptir. Son zamanlarda farklı yapılar ve gene düzgün olmayan yapılaşma burayı da vurmuş ve sokakları ve çevre düzenlemesi sıfır olan bir ilçe. Burada yıllardır süren rant kavgalarından dolayı bilmem kaç hektar ormanımız yok olmuş bilinmiyor. Yıllardır çarpık bir düzende ilerleyen bölge son yıllarda yüksek oranda genişlemiştir. Yapılan yeni siteler ve binalar bölgenin yükünü kaldıramaz hale gelmiştir. O kadar bina yapılmasına rağmen yıllardır olan yol aynı yoldur.  Ne bir genişleme ne de bir değişiklik malesef yoktur. Yada yeni bir yol o da gündemde bulunmuyor. Yıllar önce yapılan Şile yolu diye bilinen yol zaten daha gündüz vakitlerinde tamamen tıkanarak, Ümraniye tarafından trafik başlayarak insanları artık bıtkınlık derecesine ulaştırıyor. Son zamanlarda hatta daha fazla trafik olmaya başladı diyebiliriz.

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ SINIRLARI VE KURYE ÇALIŞMALARI HAKKINDA DÜŞÜNCELER

Sınırları, en yakın Ümraniye belediyesine komşudur. Daha ileride Alemdağ bölgesine sınırdır. Zaten hemen önünden Şile otobanı geçmektedir. Arka taraftan ise Beykoz sınırları başlamaktadır. Bölgeye ulaşmak isteyen insanlar için tek yol Şile otobanı diye bilinen yoldur. Burası son derece kalabalıktır. Diğer taraftan Beykoz Kavacık Çavuşbaşı tarafından bir yol daha gelmektedir. Fakat bu yol bozuk ve kötü olması nedeni ile fazla kimse tercih etmese de son yıllarda insanlar mecburen buradan geliyorlar. Fakat bu yol da yerleşim merkezi içinde trafik yoğunluğuna sahiptir.

Bölgenin mahalle ve semtlerine gelince yaklaşık 20 mahalleden uluşmaktadır. Bölge İstanbul içinde en fazla yüz ölçüme sahip yerlerden biridir. Yani alan olarak büyük alana sahiptir. Fakat toprak büyüklüğüne göre nüfus olarak o kadar yoğunluk olmayan bir yer. 2016 verilerine göre yaklaşık toplam nüfusu 250 bin civarında biliniyor. En bilinen mahalle ve semtlerinin başında Alemdağ gelmektedir. Daha sonra Aydınlar, Cumhuriyet, Çamlık, Çatalmeşe, Ekşioğlu, Güngören, Hamidiye, Hüseyinli, Kirazlıdere, Koçullu, Mehmet Akif, Mimarsinan, Nişantepe, Ömerli, Reşadiye, Sırapınar, Soğukpınar, Sultançifliği ve Taşdelen semt ve mahallelerinden oluşmaktadır. Son yıllarda Ömerli, Alemdağ ve Taşdelen bölgeelride bu ilçemize bağlanmıştır.

Moto Kurye olarak Çekmeköy İlçesinde çok kaliteli ve çok güvenli bir hizmet veriyoruz.

ÇEKMEKÖY MOTO KURYE
ÇEKMEKÖY MOTO KURYE