• 0533 091 65 40
  • mkuryeci@gmail.com

ÇEKMEKÖY İLÇESİNDE KURYELER NEDEN ZORLANIYOR

ÇEKMEKÖY MOTO KURYE

ÇEKMEKÖY İLÇESİNDE KURYELER NEDEN ZORLANIYOR

COĞRAFİ YAPI OLARAK BÖLGENİN YAPISI NEDENİ İLE ÇOK FARKLILIK GÖSTERİYOR

Çekmeköy bölge olarak biraz karışık bir yapıya sahiptir. Son zamanlarda farklı yapılardan ve gene düzgün olmayan yapılaşma burayı da vurmuş ve sokakları ve çevre düzenlemesi sıfır olan bir ilçe. Yıllardır çarpık bir düzende ilerleyen bölge son yıllarda yüksek oranda genişlemiştir. Ne bir genişleme ne de bir değişiklik maalesef yoktur. Yada yeni bir yol o da gündemde bulunmuyor. Yıllar önce yapılan Şile yolu diye bilinen yol zaten daha gündüz vakitlerinde tamamen tıkanıyor.

Ümraniye tarafından trafik başlayarak insanları artık bıtkınlık derecesine ulaştırıyor. Son zamanlarda hatta daha fazla trafik olmaya başladı diyebiliriz. Fakat bu yol da yerleşim merkezi içinde trafik daha çok yoğunluğuna biraz daha fazla olarak sahiptir. İşte ne olursa olsun buraları çok iyi biliyoruz ve ne yapacağımızı iyi biliyoruz.  İş ile fazla kimse tercih etmese de son yıllarda insanlar mecburen buradan geliyorlar. Bizde bazen buradan gidiyoruz ama yol kötüdür.

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ SINIRLARI İÇİNDE ÖZEL BİR ÇALIŞMALARI HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELER

Sınırları, en yakın Ümraniye belediyesine komşudur. Daha ileride Alemdağ bölgesine sınırdır. Zaten hemen önünden Şile otobanı geçmektedir. Arka taraftan ise Beykoz sınırları başlamaktadır. Bölgeye ulaşmak isteyen insanlar için tek yol Şile otobanı diye bilinen yoldur. Burası son derece kalabalıktır. Diğer taraftan Beykoz Kavacık Çavuşbaşı tarafından bir yol daha gelmektedir. Fakat bu yol bozuk ve kötü olması nedenyle böyle olmaktadır.

Bölgenin mahalle ve semtlerine gelince yaklaşık 20 mahalleden uluşmaktadır. Bölge İstanbul içinde en fazla yüz ölçüme sahip yerlerden biridir. Yani alan olarak büyük alana sahiptir. Fakat toprak büyüklüğüne göre nüfus olarak o kadar yoğunluk olmayan bir yer. 2016 verilerine göre yaklaşık toplam nüfusu 250 bin civarında biliniyor. En bilinen mahalle ve semtlerinin başında Alemdağ gelmektedir. Daha sonra Aydınlar, Cumhuriyet, Çamlık, Çatalmeşe, Ekşioğlu, gelmektedir. 

ÇEKMEKÖY OLARAK İŞTE GENE BURADA BÜYÜK BİR HİZMETE İMZA ATTIK VE ÇOK BAŞARILI OLUYORUZ

İşte anlattığımız bu yer bir çok değişik mahalleden oluşmaktadır. Bu mahalle isimleri şunlardır. Güngören, Hamidiye, Hüseyinli, Kirazlıdere, Koçullu, Mehmet Akif, Mimarsinan, Nişantepe, Ömerli, Reşadiye, Sırapınar, Soğukpınar, Sultançifliği ve Taşdelen semt ve mahallelerinden oluşmaktadır. Son yıllarda Ömerli, Alemdağ ve Taşdelen bölgeelride bu ilçemize bağlanmıştır. Çok iyi ve seri olarak Çekmeköy İlçesinde çok kaliteli ve çok güvenli bir hizmet veriyoruz.

Moto Kurye

moto kurye, motorlu kurye, motor kurye, kurye, acil kurye, hızlı kurye, istanbul moto kurye, https://www.motokuryeci.com

ŞİMDİ ARAYIN
× CANLI DESTEK YAZIN