Hadımköy Kurye İle Bölgenin Tüm Yükünü Taşıyoruz

Hadımköy… Gelişen, Büyüyen Ve Gözde Bölgelerden Ama Uzak İşte

Bu saatten sonra hiç kimseye hayat dersi vermeye çalışmıyoruz. Sadece içimizden gelen bazı duyguları dile getirmeye çalışmaktayız. Bazı insanlar çevrelerinin etkilerinden ve yakın tanıdıklarından dolayı hayatı daha kolay bir şekilde yaşarken, bazı insanlarsa malesef bir ayı geçirmek için ağır bir yükün altına girmişlerdir. İşte biz bu çalışanlar olarak yıllardır yoğun trafikte ve kendilerini bilmez cahil ve ahmak ve salak sürücülerin yüzünden hayatımız ince pamuk ipliğine bağlı şekilde yaşıyoruz.

Yaşamamızdan hiç bir zaman memnun olmayan zengin insanlardan değiliz çok şükür. Akşam evimize ailemize gittiğimiz zaman helalinden kazandığımız rızkın çocuklarımıza verdiği sevinç ve huzur içinde sevincimiz daha da artmaktadır.

Rüzgar Türbünleri Her Geçtiğimizde Gözümüze Çarpıyor Ve Çok Hoş Gözüküyor

Tabiki yorgun bir şekilde eve vardığımızda hemen yemek falan derken bir sonraki günün çalışmasını düşünüp yorgunluktan sızıp kalıyoruz. Buda bize tatlı bir dinlenme hazzı veriyor. Ama evlatlarımız çok şükür helal rızıklarla ve alın teri ile kazanılmış bir gelirle büyümeye devam ediyorlar. Çok şükür her halimizeki biz diğerlerinden değiliz. Çalanlardan, çırpanlardan değiliz.

Merkez sayılacak bir yerde bulunmamaktadır. Genel olarak İstanbul içine uzak bir alandır.Hadımköy bölgesi ile gene çok büyük saçmalıklar olmuştur. Burası çok büyük bir alana sahip kocaman bir bölge olmasına rağmen ilçe yapılmamıştır. İstanbul’da bir çok yerde olduğu gibi siyasi saçmalıklar burada da kendini göstermiştir. Ben inanıyorum ki bu yapılan işler bilerek yapılmaktadır. Biri gelip başka bir şey yapıyor, diğeri geliyor bozuyor falan. İnsanların halkın yararına değilde kendi yararlarına faaliyet yapıyorlar bu siyasiler. Evet bu bölge ilçe olması gerekirken Arnavutköy ile birleştirip ilçe olmuştur. Ama ne rantların döndüğünü de Allah bilir.

Bölgedeki Sorunlar Nasıl Çözebiliriz Ve Bu Konu Hakkında Tavsiyelerimiz Nelerdir?

Burası Uzun vadede İstanbul içinde bulunan insanların bu bölgeye yapılan site ve bloklarla buralara taşınacağı bölgelerden bir tanesidir. Burası, Esenyurt, bölgeleri ilk başta gelen yerlerdendir. Zaten son gittiğimde buraya çok sayıda çeşitli siteler ve kentleşme adına yüksek binalar yapılmış ve hala devam etmektedir. Baktığımız zaman buraya yüz binlerce insanın gelip kalabileceği bir merkezler inşa ediyorlar. Tabiki de bu yelerin vazgeçilmezlerinden biride Avm ler ve Alışvriş Mekezi denilen insanları alış veriş çılgınına çeviren modern kapitalizmin mabedleri dir. Her nereye bir kaç site veya bina dikseler hemen yanına bunları dikiyorlar. İnsanları avutmanın en büyük yollarından bir tanesi.

Benim anlamadığım madem kentsel dönüşüm projesi altındaki hikayelerle insanları kandırıyosunuz, yaptığınız yapılar bari düzgün ve sıralı olsun. Be ahmaklar be gerizekalı lar, madem yıkıyosunuz da neden sıralı ve düzgün bir biçimde modern bir görünüşe sahip düm düz ve sokakları geniş bir şehir inşa etmiyorsunuz. Nedir be bu normal mahallenin içine plaza diktiriyosunuz zenginlere, ama hemen yanındaki binaya dört kat izin veriyosunuz. İnsan bir düşünür bu mahalleyi dahamı güzelleştirdiniz dahamı bozdunuz.

Madem şehir içinde yapamıyosunuz peki Hadımköy gibi yerlere bomboş arazilere dümdüz sıralı binalar ve aynı kat sayısında ve sokakları geniş ve rahat bir mahalle yapmadınız. Neden para size daha hoş geliyor değilmi. Sizin yaptığınız iş ancak bu kadar olur.

Hadımköy Bölgesindeki Çalışmalarımız Nelerdir? İleriye Dönük Olarak Yapmak İstediklerimiz

Bu bölgedeki çalışmalarımız uzun vadeli olup yavaş yavaş kendini göstermeye başlamıştır. Hadımköy bölgesi Bahçeşehir’i geçtikten sonra başlar. Bu bölge Avcılar, Esenyurt, Çatalca bölgelerine ve Tem Otobanına yakın bir yerdedir. Son yıllardaki konutlaşma ve site yapımı buralara kadar gelmiş ve kendini göstermiştir. Buralara iş alıp vermek için çok sık gelmeye başladık. Önceden Hadımköy içine doğru büyük fabrikaların olduğu yerlere giderdik. Şimdi buralarda yapılan yeni konutlardan iş almaya başladık

Arkadaşlar sizlerden istediğimiz bizi fazla arayıp işleriniz için durmadan sıkıştırarak bizleri strese lütfen sokmayın bizler bunun farkında olarak size görev veriyoruz. Hizmetimiz düzgün ve sağlam gitsin ve elemanlarımıza bir zarar gelmesin istiyoruz.