Sarıyer İlçesinin En Etkin Yerinde İstinyede Güzel Çalışmalara İmza Atıyoruz

İstinye tarafı en çok sevdiğimiz özel  ve çok etkili olan yerlerden biridir.

Burası sahilde boğaz semtidir. Tam ortada sahilde Devlet hastanesi vardır. Biraz yukarıda ve hemen onun üstünde ise Sarıyer İmam Hatip Lise vardır. Ara sokakta yokuşun başında yokuşta. İlerleyince sahil boyunca sağ tarafta hemen gidilecek güzel bir çay bahçesi mevcuttur. Burası akşamları manzarası iyi olur. Ama şimdilerde özellikle hafta sonları çok kalabalık oluyor. Hafta sonları yer olmuyor.

Tam Fsm köprüsüne doğru bakar ve hoş bir dinlenme yeridir. İki tarafında da gene tanınmış yerler olan bir tarafında Yeniköy semti vardır. Tam tersi diğer tarafında ise Emirgan semti vardır. Zaten ön tarafı tamamen sahil boğaz ilerlemektedir. Üst kısım ise ikamet edilen oturulan bölge daha yoğundur. Tam merkezde bide benzin istasyonu bulunur. Hemen onun yanında da küçük şirin bir cami vardır. 

Aslında merkez dediğimiz bölgeye biraz uzaktır.

Böyle olmasına rağmen buralarda çalışmak hoşuma gidiyor. İstinye sahile gider tam süt iş önünde özellikle akşamları balık tutardık. Şimdilerde sık olmasa da  bazen gene gider balık tutarız. İnsanın kafasını dağıtması için güzel oluyor. Sahilde hem oturmak, hem gezmek yürüyüş yapmak, hem semaver yakmak iyi ve çayı içmek hemde balık tutmak çok güzeldir.

Sahilde birde oturup ta dinlenmek manzaraya karşı denizi seyretmek. Bu semte çok gidiyoruz ve  çok çalışıyoruz. En fazla gittiğimiz yerlerin başında geliyor. Güzel bir bölge bizce sizin için bilemem tabi. Burası bizim çalışma iş ve hizmet alanımız içinde müthiş bir yer tutmaktadır. Bütün eski arkadaşlar fakat daha eski olanlar eskiden bu işe başlayanlar bu bölgede mutlaka çalışmıştır 

Burası bizim bu işte yetişme yeri olarak ayrı önemi ve hayatımız içinde çok güzel anıları olan bir yerdir.

Önceden buralara extra fiyat uygulanırdı uzak diye. Şimdi kalktı.Bu taraflara gidince hep kaybolurduk. Geriye dönüşlerimiz sıkıntılı olurdu. Bahsettiğimiz yıllar 1990 da bu yıllarının ortalarıydı. Tabi o zamanlar bu işe başlamadan önce de gene buralara gider gezerdik. Çoğu zaman yakın arkadaşlarla toplanır bisikletlere biner Ayazağa Maslak ve sonra İstinye derken  buraları dolaşır geri dönerdik. 

ŞİMDİ ARAYIN
× CANLI DESTEK YAZIN