MOTO KURYE-ZAMAN KAZANDIRIR,

MOTO KURYE SERVİSİ VE ÖZELLİKLERİMİZ

İstanbul’da moto kuryeler bayağı hemde çok çoğaldı. Çünkü her önüne gelen motor aldı. Her motor alan serseriler kurye işine başladı. Piyasa sahte işi bilmeyen ucuz kuryelere kaldı. Bunun sebebi ise gitgide artan is yoğunluğu olsa gerek. Malesef bazı durumlardan dolayı işler hemen düşüyor. Her ne kadar  piyasasında isler düşük olsa da her zaman ve şuanda bütün sektörlerin moto kuryeye ihtiyacı vardır. Her sektörün ilk başta aranan ve kullandığı bir meslek haline gelmiştir.

Moto kurye firmaları şuan için çok sıkıntı çekmektedir. Çünkü çalışan kuryeler hemen iki gün çalışmadan işi bırakıyorlar. Tecrübeli kuryeler aranan haline gelmiştir. Çoğu kuryede bölgeleri semtleri bilmemekte ve paketleri geç teslim etmektedir.Moto Kurye, Şehir içi kurye çalışmalarımızın yanında Şehirler arası kurye ile güzel çalışmalarımızda mevcuttur. Şehir dışı siparişlere lütfen bir saat önceden haber veriniz. Tüm şehirlerimize kurye servisimiz bulunmaktadır. Ayrıca Hava alanı olan tüm illere İstanbul’dan uçak kargo servisimiz vardır.

MOTO KURYE HİZMETİ NELERİ KAZANMAK GEREKTİRİR

Moto Kurye çalışmaları yaklaşık 90 lı yılların başlarına dayanmaktadır. Bu çalışmaları ilk akıl eden arkadaşlar iki üç arkadaştan olumaktaydı. Bu arkadaşlar şuanda çok zengin bir hale gelmiş insanlar olarak karşımıza çıkmışlardır. İstanbul da bu moto kurye işi çok tutmuş ve hiç bir kurye firmasının olmadığı zamanlarda bu firmalar pastanın en büyük payını hatta hepsini götürmüşlerdir. Önceden ne kadar ipsiz sapsız kişiler varsa hemen moto kurye işine başvuruyorlar ve bu işe giriyorlardı. Tabi ki o zamanlar kimsede ne ehliyet vardı, nede motosiklet ile ilgili evraklar.

Zamanla sektörde yeni firmalar katılmasıyla birlikte bu işler daha profesyonel hale gelmeye başlamıştır. Bu işler zamanla dahada büyüyerek milyon dolarlık bir sektör haline gelmiştir.Allah bilir tabi kide ilk önceleri bu sektörün sonu yok diyenler, bu işin ilerisi yok diyenler şimdi yanıldıklarını anlamışlardır. Çünkü bu İstanbul da bu trafik oldukça, bu yoğunluk oldukça malesef  diyeceğim ama biz kuryeler için hamt olsun demek gerekir, bu iş asla ölmez. Çünkü her geçen gün İstanbul trafiği dahada çekilmez bir hal almaya başlamıştır. Bu işinde en kuvvetli yanı da budur. Bizler de yoluna devam edecektir İnşaallah.