MOTOSİKLETLİ SÜRÜCÜLERİN HATALARI

Motosiklet Kullanmak Sadece Bir Heyacanlı  Eylemdir

İnsanlar yaşadıkları hayatın içinde kullandıkları bazı araç ve gereçleri kendi özel hayatlarını kolaylaştıracak bir alet veya eşya olduğunu düşünmeleri bana göre çok az ve bazı kesimlerin görüşüdür. Şahsen bizim görüşümüzde tüm üretilen eşya veya araçlar insan hayatını kolaylaştıran şeylerdir. İşte bu düşünce ile imal edilen her şeyi yerli yerinde ve amacı içinde kullanmak gerekmektedir. Yaşadığımız şu hayatta bir yerden bir yere gitmenin en önemli unsurları araçlardır. Bu araçlar bizim her türlü ihtiyacımızı karşılamak için üretilirler. Mesela araba, otobüs, kamyon, minibüs, traktör, tren, metro gibi ve daha nice şeyler bizim için yaşamı kolaylaştırmak için üretilmiştir. Motosiklet de bunlardan bir tanesidir.

Özellikle trafik olan bölgelerde hayatı kolaylaştıran bu küçük araçları amacı dışında kullanan çok insan vardır. Bunlar yaptıkları yanlışın farkında bile değildir. Bu yüzden üzgünüz ki bir çok insan hayatını kaybediyor veya kaybettiriyor. Motor kullananların yüzde yetmişe yakını sakat ve bu araçları ne için üretildiğinin dışında kullanan insanlardır. Biz yüzde otuz kısmını bunlardan tenzih ediyoruz. Baktığımız zaman motor sürücülerinin çoğunun akıllı ve düzgün olmadıkları ve problemli kişilikler olduğunu görüyoruz. Çoğu hayatlarında bir yere gelememiş, başarıya ulaşamamış serseri tipli insanlardır. Çünkü bu tipler ne insanlığa ne memleketine nede topluma bir şey vermeyen kişilik bozukluğu olan şahsiyetlerdir.

Motosiklet Kullanırken Asla Tehlikeli Hiç Bir Eylem Yapılmamalıdır

Şahsen 1993 yılından itibaren motosiklet kullanan bir kullanıcı olarak biz sadece işimiz için ve gezmek için bu aracı kullandık. Evet bizler bu küçük araçlarla hiç bir zaman özellikle kalabalık yerlerde olmak üzere insanları tehlikeye düşürecek işlerin yapılmasına her zaman karşıyız. Her şeyin yeri ve zamanı olduğuna inanıyoruz. Bir şey üzere zevkiniz veya tutkunuz var ise her kesin bu işi özel trafiğe kapalı alanlarda yapmasını tavsiye ediyoruz. Yani mesela yarış yapmak istiyorsunuz yada hareket çekmek yada motorun bir tekerini kaldırmak eğlenmek istiyorsanız bunu yapacağınız özel trafiğe kapalı alanlar mevcuttur. Bunları oralarda rahatça yapabilirsiniz. Ya da bu tür yarışmalara katılabilirsiniz. İnsanları rahatsız etmeye veya tehlikeye düşürecek şeyler yapmaya kimsenin hakkı yoktur.

Yollarda ve özellikle sosyal medya üzerinden izliyoruz ve görüyoruz ki bazı kalitesiz ve kendini af edersiniz bir nane sanan bu tür insanlardan bıktık artık. Ana yollarda makas atarak gitmeler, tek teker kaldırmalar, yarış yapmalar, hız yaparak birde videolar çekmeler ve daha nice hareketler Bunu da insanlara ve çevresine bir marifet gibi gösteren nice akılsız insanlar var. Hatta bu olayları yaparken gene düşen, çarpan, ölen bir çok video olmasına rağmen hala bu işlere tevessül ediyorlar. Uslanmıyorlar. Fakat hem kendilerini hemde çevredeki insanları hemde trafikteki araçları tehlikeye düşürüyorlar. İşte bunlara tamamen karşıyız. Onlar bu araca asla sahip olamayan ve kullanma hakkı olmayan insanlardır. Gidin zevkinizi trafikte değil başka yerde alın.

Motosiklet İle Yarışanlara Asla Karşı Değiliz. Motor Özgürlüktür

Motosiklet bir hız makinesi değildir. İş yapmak için mesala moto kurye olarak bir vasıtadır. Nasıl arabaların özel yarış için pistleri varsa ve nasıl onlara şehir içinde ve şehir dışında ana yollarda yarışmalarına karşı isek aynen motosikletlerinde karşıyız. Fakat yarışmasınlar da demiyoruz. Gitsinler özel kapalı alanlarda yarışsınlar. İnsanları rahatsız etmesinler. Lütfen rica ediyoruz. Bizler motor üstünde hiç bir güvencemiz yok. Ne kadar elbise giyerseniz giyin belli bir hızdan sonra param parça olursunuz. Hem size yazık hemde ailenize yazık değil mi? Neden ailenizi üzüyorsunuz. Bir iş yapacaksanız düzgün ve güzel bir şekilde kullanın şu aletleri. Lütfen kimseye zarar vermeyin. Ve özellikle alköllü iken şu aracı asla kullanmayın.

Ayrıca başka bir konuya daha değinmek istiyoruz. Kullandığınız motorun sesini değiştirmek için ses çıkartan başka eksozlar takmayın. Ne olur motorunuza saçma sapan ses çıkaran abart dediğiniz yollarda kötü ve çok rahatsız eden eksoz taktırmayın. Çünkü emin olun her geçtiğiniz yerde ailenize küfür ediyorlar. Ettirmeyin. Yani yazık değil mi arkanızdan insanların sizlere beddua etmesi yada küfür etmesi çok mu iyi oluyor. Şu aracı adam gibi insan gibi kullanın.  Bütün bu dediklerimizden insan gibi motorunu kullanan kuryeleri tenzih ediyoruz.