USKUMRUKÖY KURYE BÜYÜK YÜKÜN ALTINDAN KALKIYOR

Bölge tam bir doğa harikası şahane bir yaşam merkezi.

İnanması zor ama gerçekten de mükemmel bir yer. Hem şehirde yaşamak, hem köyde yaşamak işte ikisi bir arada. Akşam köyde gündüz şehirde. Fakat köy ile şehrin dayanılmaz uçurumlarını ortadan kaldırmaya çalışma çabası içinde olanlar ve bu konuda zorlananlar için mükemmel bir yer. İşte şahane bir yaşam yeri. Tek kusuru bir çok yeşil alanlık yerlerinin, tarım alanlarının ve birçok ağacın katledilip yerine yerleşim yeri olarak sitelerin ve konutların yapılması.

İnsanların Yaşam Standartları Düşse de Zenginler Hep Aynı

İnşallah bundan sonra dahada kesimler yapılmaz ve ilerlemez istiyoruz. Daha fazla ağaçlar kesilmesin, daha fazla orman katledilmesin. Ne buyurmuş sevgili Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (s.a.) sakın kıyametin kopacağını dahi bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz. Evet bu kadar hassasiyet içerisinde daha fazla konut yapılacak diye ormanların katledilmesine karşıyız. Zaten artık geride İstanbul’da ne kadar ormanlık alan kaldı ki çok az bir yer kaldı. Evet bir burası ve devamı kaldı.

Önceden daha sakin ve sessiz iken şimdilerde baya sesli oldu

Hatta son yağan yağmurlarda burası dolup taşmış ve kapanmıştır. İşte burası anlattığımız bölgenin alt tarafında kalan yerlerdir. Hemen üst kısmı zaten bura anlattığımız yerdir. Yeni yapılan Arıköy sitesi ve Ormanada ile beraber popüler olmuştur. Buradaki çalışmalarımız 2000 yıllarda başlamış ve aynen burası gibi gelişerek büyümüştür. Bu bölgede yüksek gelirli ve zengin diyebileceğimiz bir çok varlıklı vatandaşlar oturuyor. Yapılan yeni siteler ve binalar bölgenin yükünü kaldıramaz hale gelmiştir. İşte bunlara üzülüyoruz ne yapalım?

Buradaki Faaliyetler Hakkında Bilmek İstedikleriniz Bilgiler

 Bu bölgede yüksek gelirli ve zengin diyebileceğimiz bir çok varlıklı vatandaşlar oturuyor. Ayrıca iş için  potansiyeli de bir o kadar yüksek derecede olduğu için yoğunluk vardır. Fakat maalesef zengin insanların dahada cimri olduğunu gördük tabi. Ama biz çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Burada yıllardır süren rant savaş kavgalarından dolayı bilmem kaç hektar ormanımız yok olmuş bilinmiyor. Bunlara üzülmemek hiçte elde değil.  O kadar bina yapılmasına rağmen yıllardır olan yol aynı yoldur. Biraz geliştirmek gerekmiyor mu acaba?

ŞİMDİ ARAYIN
× CANLI DESTEK YAZIN