Yeniköy Bölgesinde Artık Kurye Sorununuz Kalmayacak

Yeniköy Motorlu Kurye Sizlere Büyük Ciddi İmkanlar Sağlıyor

Yeniköy taraflarına  gider özellikle akşamları balık tutardık. Hatta bazen gene gider ara sırada olsa tutarız. Güzel ve keyifli oluyor. Arkadaşlarla akşamları buluşur motosiklet ile beraber semaver alır buralara gider semaver yakar içerdik. Balık varsa olta alıp denize atar, balık tutarsak orada hemen ızgara yapar yerdik. Ah ne günlerdi ne zamanlardı geldi geçti. Fakat şimdilerde pek sık gitmiyoruz.

Tabi şimdilerde çok yoğun ve dolu. Sahilde hem oturmak, hem semaver yakmak ve çayı içmek hemde balık tutmak çok güzeldir. Sahilde oturup ta dinlenmek denizi seyretmek. Tabi ki İstanbul boğaz şehri olduğu için tüm boğaz semtleri için aynı şeyler söylenebilir fakat burasının bende ayrı bir yeri vardır. Burası bir başkadır. Burada Bir Gezintiye Çıkmak Çok Hoş Oluyordu.

Gelişmesine Rağmen Kargo Gönderi Sayısında Düşüş Var

Burası Sarıyer İlçesine bağlıdır. Boğaz semtlerindendir. Genellikle gece eğlence yerleri, balıkçılar ve taverna müzik yerleri olan bir yerdir. Sahil boyuca uzanmakta olan bölgenin birde üst tarafları vardır. Buralara da Tarabya Üstü denmektedir.  Son zamanlarda açılan kafe tarzı yerler dolayısı ile bizim gibi insanlarda buralara çay veya kahve içmeye gidiyorlar artık.

Fakat bir çaya beş tl veya kahveye on on beş tl veriyorlar. Evet amaç kendilerininde buralara gidip çay içeceklerini göstermek olabilir. Fakat biz sahile indiğimizde kendi çayımızı kendimiz yaparız. Yada sahilde dolaşan çaycılardan çay içeriz. Ne gereği var kapalı alanlara gidip bir kilo çay parasına bir bardak çay içmek. Veya kahve içmek. Zaten sahile hava almak için gelinmiyor mu deniz havası için yani değil mi?

Bölgedeki bu semtin İstanbul Sarıyer İlçesindeki Yeri Ve Önemi Nedir, Etkisi Nasıl Olmuştur?

Burası ilçe açısından gerçek olarak yüksek derecede önemli bir yere sahiptir. Çünkü bir çok varlıklı aile buralarda ikamet etmekte ve bölgenin ticari olarak açığını kapatmaktadır. Özellikle sahil kısmındaki yalılarda zengin, varlıklı, ünlü siyasetçi ve sanatçı insanlar yaşamaktadır.

Birde üste kesimde denizi tamamen gören tarafta da yani Ferahevler tarafına doğru çıkıldıkça yukarıda bir çok villa tarzı yapılar yapılmıştır. İşte bu bölgelere de gene zengin ve varlık sahibi kişiler yaşıyor. Bundan dolayı burası gayet önemli ve gelişim göstermesinde bu kişilerin katkıları çok olmuştur.

ŞİMDİ ARAYIN
× CANLI DESTEK YAZIN