Zekeriyaköy İçinde Neden Fazla Kurye Hizmeti Bulunmuyor

Zekeriyaköy Tarafında Tüm Bölgeye Hizmetleriz Gece Gündüz  Devam Ediyor Bekleriz.

Burası konum alarak Sarıyer ilçesi içinde kalan bir bölgenin adıdır. Tamamen orman içinde kalmaktadır. Sarıyer merkez bölgesinden yukarı ya doğru yani Kilyos yolu istikametinden Uskumruköy ve Orman ada denilen bölgeden sola girilerek varılan bir yer olmakla beraber başka gidiş yolu da vardır. Oda Maslak Hacıosman yolu sapağından Bahçeköy içinden beş km daha gidince buraya varılır. Genelde araçlar bu istikamet üzerinde giderler. Ayrıca gene Kemerburgaz Göktürk tarafında olanlar için Kemerburgaz orman yolundan girilerek on km ilerleyince gene Bahçeköy merkez bölgesine varılacak be ordan tekrar bu bölgeye ulaşma imkanı vardır. Ama bizler genel olarak Maslak, Hacıosman, Bahçeköy, Zekeriyaköy güzerhahını daha çok kullanmaktayız.

Zekeriyaköy İçinde Ve Dışındaki Çalışma Alanlarımız Ve Bölgedeki Sınırlarımız Hakkında

Burası ne olursa olsun yinede güzel ve doğa içinde harika bir alan olarak göze çarpmaktadır. Fakat ne malumdur ki her güzel yerde malesef zengin kişiler yaşamaktadır. Zekeriyaköy bölgesi, Orman içinde olan yerlerden biridir. Tabiki burasıda yüzlerce hektar ormanın kesilmesi ile kurulan sitelerdendir. Buralar bundan otuz sene evvel bir kaç evden oluşurken şimdilerde her tarafta ev, bina ve sitelerden oluşmaktadır. İşin güzel tarafı bundan sonra daha inşaat yapıldığını görmedim. Ama bu son on beş yıl içinde İstanbul ormanlarının yarısından fazlası katledilmiştir.

İşte bu zenginlerin parsellediği bölgede bizler kelle koltukta bu hizmeti veriyoruz.

İşin ilginç yanı ise bundan önceki 80 yılda yapılanlar, 15 yılda daha fazlası yapılarak bu ormanlarımız rant ve peşkeş çekilerek yok edilmiştir. Baktığımızda zengin zevat mı diyelim yoksa gavatlar mı diyelim insanların yerini yurdunu yok ederek ve devlet ve belediye eliyle de buraları katletmiş ve sahip olmuşlardır. Halbuki buraların asıl sahibi halktır. Bu bilmem ne ler değildir. Tabi kide Mülk ve arz ALLAH’ındır. Bunlar ne yapsa ne etse de asıl mülkün sahibi bellidir. Bu kurye meselesi değil ne alaka bunları neden yazıyorsunuz diye soracaklar varsa da Elimizin gücümüzün yetmediği yerde böyle yazıyorum ki rahatlıyorum işte. Ne yapalım elimiz kolumuz bağlı yapacak bir şey yok.