Zekeriyaköy İçinde Neden Fazla Kurye Hizmeti Bulunmuyor

Zekeriyaköy Tarafında Bölgeye Hizmetlerimiz Gece Gündüz Devam Ediyor Sizleri de Bekleriz.

Anlatmak istediğimiz yer burası konum alarak Sarıyer ilçesi içinde kalan bir bölgenin adıdır. Tamamen orman içinde kalmaktadır. Merkez bölgesinden yukarı ya doğru yani Kilyos yolu istikametinden Uskumruköy ve Orman ada denilen bölgeden sola girilerek varılan bir yer olmakla beraber başka gidiş yolu da vardır. Oda Maslak Hacıosman ile bu yolu sapağından Bahçeköy içinden beş km daha gidince buraya varılır.

Genelde araçlar bu istikamet üzerinde giderler. Ayrıca gene Kemerburgaz Göktürk tarafında olanlar için burada bulunan orman yolundan girilerek on km ilerleyince gene Bahçeköy merkez bölgesine varılacaktır.  Birde oradan tekrar bu bölgeye ulaşma imkanı vardır. Ama bizler genel olarak bildiğimiz orman yolu değilde ana yol güzergahını daha çok kullanmaktayız.

Zekeriyaköy İçinde Ve Dışındaki Çalışma Alanlarımız Ve Bölgedeki Sınırlarımız Hakkında Bilgiler Nelerdir

Ümit ediyoruz ki bizlerde bir gün buralarda otururuz.Burası ne olursa olsun yinede güzel ve doğa içinde harika bir alan olarak göze çarpmaktadır. Fakat ne malumdur ki her güzel yerde maalesef zengin kişiler yaşamaktadır. Yeşillik bölgesi, Orman içinde olan yerlerden biridir. Tabi ki burasıda yüzlerce hektar ormanın kesilmesi ile kurulan sitelerden oluşan yerler bulunmaktadır.

Eskiden buralarda böyle yerler yoktu. Buralar bundan otuz sene evvel bir kaç evden oluşurken şimdilerde her tarafta ev, bina ve sitelerden oluşmaktadır. İşin güzel tarafı bundan sonra daha inşaat yapıldığını görmedim. Ama bu son on beş yıl içinde İstanbul ormanlarının yarısından fazlası katledilmiştir. İnşallah daha fazla bozulmadan bu haliyle kalır da böyle devam ederi 

İşte bu zenginlerin parsellediği bölgede bizler kelle koltukta ve hakaretler duyarak hizmeti veriyoruz.

Birde işte işin ilginç yanı ise bundan önceki 80 yılda yapılanlar, 15 yılda daha fazlası yapılarak bu ormanlarımız rant ve peşkeş çekilerek yok edilmiştir. Baktığımızda zengin zevat mı diyelim yoksa kötü insanlar mı diyelim anlayamadık. Ama bu duruma göre insanların yerini yurdunu yok ederek ve devlet ve belediye eliyle de buraları katletmiş ve sahip olmuşlardır. Öyle sanıyoruz yani suçlamayalım.

ŞİMDİ ARAYIN
× CANLI DESTEK YAZIN